REFERANS PROJELER
JAPAN TOBACCO INTERNATIONAL Torbalı | Soğutma Tesisatı

Sektör

:

Tütün

Hizmet Alanı

:

Soğutma Tesisatı

İşin Adı

:

Yeni Kule ve Santrifüj Chiller Temini ile Kompresör Soğutma Suyu  Tesisatlarının Yenilenmesi İşi

İşveren

:

JTI TÜTÜN ÜRÜNLERİ SAN. AŞ – İZMİR

İşin Konusu

:

Santrifüj chiller, aksiyal fanlı kule ve bunlara bağlı olarak ilgili pompaların, boru tesisatlarının temini ve montajının yapılması.

Yılı

:

2016

Açıklama

:

Üretim sahalarının ihtiyacı olan soğutma kapasitesini genişlemeleri karşılamak için artırmak ve modernleştirmek amacıyla , CARRIER marka 3500 kW santrifüj kompresörlü chiller ile, 4500 kW kapasiteli BAC marka, aksiyal fanlı su soğutma kulesinin temini ve montajı yapılmıştır. Buna bağlı olarak kule ve chiller pompaları GRUNDFOS marka olarak yenilenmiş ve boru tesisatları yapılmıştır.Basınçlı hava kompresörlerinin soğutulmasını sağlayan su soğutma sistemi de bu kapsamda yenilenmiş , su soğutma eşanjörleri diğer sistemlerden de beslenecek şekilde yedeklenmiştir.Tüm bu cihaz ve ekipmanlar otomasyon vanaları ile donatılmış olup , mevcut SCADA sistemine bağlantıları yapılmıştır.Tüm sistem SCADA kontrollu olarak hizmet vermektedir.Sürekli olarak sistemden chiller, kule ve vanalara ait bilgiler izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. SCADA sistemine entegrasyon ile birlikte, güç-kontrol kablolarının çekilmesi, MCC - DDC panolarının yapımı ve montajı gibi elektrik-otomasyon işlerini kapsamaktadır.


Fatal error: Cannot redeclare replace_tr() (previously declared in /var/www/vhosts/ekinoksklima.com/httpdocs/yonetim/include/function.php:2) in /var/www/vhosts/ekinoksklima.com/httpdocs/yonetim/include/function.php on line 2